Rapportoverblik
Regnskabsår2014
Periode7/10 - 31/12
Offentliggjort20. jul. 2015
ValutaDKK
Nøgletal
Omsætning523.382 kr.
Resultat269.808 kr.
EBITDA359.432 kr.
AnsatteIkke angivet

Resultatopgørelse

Alle poster inklusiv valideringsstatus.

Bruttoresultat
Omsætning
523.382 kr.
Vareforbrug
24.287 kr.
Bruttofortjeneste
499.095 kr.
Kapacitetsomkostninger
Personaleomkostninger
129.473 kr.
Andre driftsomkostninger
10.190 kr.
EBITDA
359.432 kr.
Af- og nedskrivninger
Afskrivninger og amortiseringer
10.190 kr.
EBIT
359.432 kr.
Finansielle poster og skat
Finansielle indtægter
312 kr.
Resultat før skat
359.744 kr.
Skat
89.936 kr.
Årets resultat
269.808 kr.

Balance

Aktiver, forpligtelser og egenkapital for perioden.

Anlægsaktiver
Anlægsaktiver i alt—
Omsætningsaktiver
Tilgodehavender i alt62.500 kr.
Likvide beholdninger458.014 kr.
Omsætningsaktiver i alt520.514 kr.
Aktiver
Aktiver i alt520.514 kr.
Egenkapital
Selskabskapital125.000 kr.
Overført resultat359.744 kr.
Reserver0 kr.
Egenkapital i alt484.744 kr.
Hensættelser
Hensættelser i alt—
Langfristede forpligtelser
Anden langfristet gæld0 kr.
Langfristede forpligtelser i alt0 kr.
Kortfristede forpligtelser
Anden kortfristet gæld35.770 kr.
Kortfristede forpligtelser i alt35.770 kr.
Forpligtelser
Forpligtelser i alt35.770 kr.
Passiver
Passiver i alt520.514 kr.
  • Balancekonsistens