SM
Årsrapport 2014
Rapportoverblik
Nøgletal
Omsætning6.664.926 kr.
Resultat188.323 kr.
EBITDA258.215 kr.
AnsatteIkke angivet
Resultatopgørelse
Alle poster inklusiv valideringsstatus.
Bruttoresultat
Omsætning
6.664.926 kr.
Vareforbrug
4.512.224 kr.
Bruttofortjeneste
2.152.702 kr.
Kapacitetsomkostninger
Personaleomkostninger
1.766.001 kr.
Andre driftsomkostninger
128.486 kr.
EBITDA
258.215 kr.
Af- og nedskrivninger
Afskrivninger og amortiseringer
128.486 kr.
EBIT
258.215 kr.
Finansielle poster og skat
Finansielle omkostninger
8.781 kr.
Resultat før skat
249.434 kr.
Skat
61.111 kr.
Årets resultat
188.323 kr.
Balance
Aktiver, forpligtelser og egenkapital for perioden.
Anlægsaktiver
Immaterielle anlægsaktiver0 kr.
Materielle anlægsaktiver118.968 kr.
Anlægsaktiver i alt118.968 kr.
Omsætningsaktiver
Tilgodehavender i alt570.362 kr.
Likvide beholdninger314.564 kr.
Omsætningsaktiver i alt884.926 kr.
Aktiver
Aktiver i alt1.003.894 kr.
Egenkapital
Selskabskapital-121.581 kr.
Overført resultat249.434 kr.
Reserver0 kr.
Egenkapital i alt127.853 kr.
Hensættelser
Hensættelser i alt—
Langfristede forpligtelser
Anden langfristet gæld0 kr.
Langfristede forpligtelser i alt0 kr.
Kortfristede forpligtelser
Leverandørgæld175.000 kr.
Anden kortfristet gæld639.930 kr.
Skyldig selskabsskat61.111 kr.
Kortfristede forpligtelser i alt876.041 kr.
Forpligtelser
Forpligtelser i alt876.041 kr.
Passiver
Passiver i alt1.003.894 kr.
- Balancekonsistens