Årsrapport 2024
Rapportoverblik
Nøgletal
Omsætning396.562 kr.
Resultat1.720 kr.
EBITDA23.609 kr.
AnsatteIkke angivet
Resultatopgørelse
Alle poster inklusiv valideringsstatus.
Bruttoresultat
Omsætning
396.562 kr.
Vareforbrug
89.983 kr.
Bruttofortjeneste
52.919 kr.
Kapacitetsomkostninger
Personaleomkostninger
29.310 kr.
Administrationsomkostninger
253.660 kr.
Andre driftsomkostninger
-253.660 kr.
EBITDA
23.609 kr.
Af- og nedskrivninger
Afskrivninger og amortiseringer
12.500 kr.
EBIT
11.109 kr.
Finansielle poster og skat
Finansielle indtægter
0 kr.
Finansielle omkostninger
8.904 kr.
Resultat før skat
2.205 kr.
Skat
485 kr.
Årets resultat
1.720 kr.
Balance
Aktiver, forpligtelser og egenkapital for perioden.
Anlægsaktiver
Immaterielle anlægsaktiver150.000 kr.
Materielle anlægsaktiver67.965 kr.
Finansielle anlægsaktiver47.729 kr.
Anlægsaktiver i alt265.694 kr.
Omsætningsaktiver
Tilgodehavender i alt7.086 kr.
Likvide beholdninger63.459 kr.
Omsætningsaktiver i alt70.545 kr.
Aktiver
Aktiver i alt336.239 kr.
Egenkapital
Selskabskapital40.000 kr.
Overført resultat2.205 kr.
Reserver0 kr.
Udbytte0 kr.
Egenkapital i alt42.205 kr.
Hensættelser
Hensættelser i alt—
Langfristede forpligtelser
Anden langfristet gæld200.000 kr.
Langfristede forpligtelser i alt200.000 kr.
Kortfristede forpligtelser
Leverandørgæld3.597 kr.
Anden kortfristet gæld90.437 kr.
Kortfristede forpligtelser i alt94.034 kr.
Forpligtelser
Forpligtelser i alt294.034 kr.
Passiver
Passiver i alt336.239 kr.
- Balancekonsistens