Rapportoverblik
VirksomhedP700 Studio ApS
Regnskabsår2023
Periode11/5 - 31/12
Offentliggjort1. jul. 2024
ValutaDKK
Nøgletal
Omsætning8.540 kr.
Resultat2.365 kr.
EBITDA7.421 kr.
AnsatteIkke angivet

Resultatopgørelse

Alle poster inklusiv valideringsstatus.

Bruttoresultat
Omsætning
8.540 kr.
Vareforbrug
1.119 kr.
Bruttofortjeneste
7.421 kr.
Kapacitetsomkostninger
Personaleomkostninger
0 kr.
Andre driftsomkostninger
0 kr.
EBITDA
7.421 kr.
Af- og nedskrivninger
Afskrivninger og amortiseringer
0 kr.
EBIT
7.421 kr.
Finansielle poster og skat
Finansielle indtægter
0 kr.
Finansielle omkostninger
4.152 kr.
Resultat før skat
3.269 kr.
Skat
904 kr.
Årets resultat
2.365 kr.

Balance

Aktiver, forpligtelser og egenkapital for perioden.

Anlægsaktiver
Immaterielle anlægsaktiver0 kr.
Materielle anlægsaktiver0 kr.
Finansielle anlægsaktiver0 kr.
Anlægsaktiver i alt0 kr.
Omsætningsaktiver
Varebeholdninger0 kr.
Tilgodehavender i alt0 kr.
Værdipapirer0 kr.
Likvide beholdninger44.173 kr.
Omsætningsaktiver i alt44.173 kr.
Aktiver
Aktiver i alt44.173 kr.
Egenkapital
Selskabskapital40.000 kr.
Overført resultat3.269 kr.
Reserver0 kr.
Udbytte0 kr.
Egenkapital i alt43.269 kr.
Hensættelser
Udskudte skatteforpligtelser0 kr.
Andre hensættelser0 kr.
Hensættelser i alt0 kr.
Langfristede forpligtelser
Langfristede lån og leasing0 kr.
Anden langfristet gæld904 kr.
Langfristede forpligtelser i alt904 kr.
Kortfristede forpligtelser
Kortfristede lån0 kr.
Leverandørgæld0 kr.
Anden kortfristet gæld0 kr.
Skyldig selskabsskat0 kr.
Kortfristede forpligtelser i alt0 kr.
Forpligtelser
Forpligtelser i alt904 kr.
Passiver
Passiver i alt44.173 kr.
  • Balancekonsistens