MC
Årsrapport 2013
Rapportoverblik
Nøgletal
Omsætning2.135.624 kr.
Resultat34.285 kr.
EBITDA52.413 kr.
AnsatteIkke angivet
Resultatopgørelse
Alle poster inklusiv valideringsstatus.
Bruttoresultat
Omsætning
2.135.624 kr.
Vareforbrug
1.522.782 kr.
Bruttofortjeneste
612.842 kr.
Kapacitetsomkostninger
Salgs- og distributionsomkostninger
130.972 kr.
Administrationsomkostninger
429.457 kr.
Andre driftsomkostninger
0 kr.
EBITDA
52.413 kr.
Af- og nedskrivninger
EBIT
52.413 kr.
Finansielle poster og skat
Finansielle omkostninger
3.435 kr.
Resultat før skat
48.978 kr.
Skat
14.693 kr.
Årets resultat
34.285 kr.
Balance
Aktiver, forpligtelser og egenkapital for perioden.
Anlægsaktiver
Materielle anlægsaktiver493.062 kr.
Anlægsaktiver i alt493.062 kr.
Omsætningsaktiver
Tilgodehavender i alt100.000 kr.
Likvide beholdninger319.689 kr.
Omsætningsaktiver i alt419.689 kr.
Aktiver
Aktiver i alt912.751 kr.
Egenkapital
Selskabskapital115.079 kr.
Overført resultat48.978 kr.
Reserver0 kr.
Egenkapital i alt164.057 kr.
Hensættelser
Hensættelser i alt—
Langfristede forpligtelser
Anden langfristet gæld0 kr.
Langfristede forpligtelser i alt0 kr.
Kortfristede forpligtelser
Anden kortfristet gæld748.694 kr.
Kortfristede forpligtelser i alt748.694 kr.
Forpligtelser
Forpligtelser i alt748.694 kr.
Passiver
Passiver i alt912.751 kr.
- Balancekonsistens