MA
Årsrapport 2023
Rapportoverblik
Nøgletal
Omsætning661.148 kr.
Resultat52.265 kr.
EBITDA21.603 kr.
AnsatteIkke angivet
Resultatopgørelse
Alle poster inklusiv valideringsstatus.
Bruttoresultat
Omsætning
661.148 kr.
Vareforbrug
268.875 kr.
Bruttofortjeneste
392.273 kr.
Kapacitetsomkostninger
Personaleomkostninger
370.670 kr.
Andre driftsomkostninger
0 kr.
EBITDA
21.603 kr.
Af- og nedskrivninger
Afskrivninger og amortiseringer
66.102 kr.
EBIT
-44.499 kr.
Finansielle poster og skat
Resultat før skat
67.007 kr.
Skat
14.742 kr.
Årets resultat
52.265 kr.
Balance
Aktiver, forpligtelser og egenkapital for perioden.
Anlægsaktiver
Immaterielle anlægsaktiver0 kr.
Materielle anlægsaktiver24.905 kr.
Finansielle anlægsaktiver822.654 kr.
Anlægsaktiver i alt847.559 kr.
Omsætningsaktiver
Varebeholdninger0 kr.
Tilgodehavender i alt9.320 kr.
Likvide beholdninger1.195.136 kr.
Omsætningsaktiver i alt1.204.456 kr.
Aktiver
Aktiver i alt2.052.015 kr.
Egenkapital
Selskabskapital125.000 kr.
Overført resultat67.007 kr.
Reserver1.675.591 kr.
Udbytte0 kr.
Egenkapital i alt1.867.598 kr.
Hensættelser
Hensættelser i alt—
Langfristede forpligtelser
Langfristede lån og leasing0 kr.
Anden langfristet gæld157.983 kr.
Langfristede forpligtelser i alt157.983 kr.
Kortfristede forpligtelser
Anden kortfristet gæld26.434 kr.
Kortfristede forpligtelser i alt26.434 kr.
Forpligtelser
Forpligtelser i alt184.417 kr.
Passiver
Passiver i alt2.052.015 kr.
- Balancekonsistens