MT
Årsrapport 2018
Rapportoverblik
Nøgletal
OmsætningIkke angivet
Resultat86.771 kr.
EBITDA114.175 kr.
AnsatteIkke angivet
Resultatopgørelse
Alle poster inklusiv valideringsstatus.
Bruttoresultat
Bruttofortjeneste
385.169 kr.
Kapacitetsomkostninger
Andre driftsomkostninger
270.994 kr.
EBITDA
114.175 kr.
Af- og nedskrivninger
Afskrivninger og amortiseringer
2.930 kr.
EBIT
111.245 kr.
Finansielle poster og skat
Resultat før skat
111.245 kr.
Skat
24.474 kr.
Årets resultat
86.771 kr.
Balance
Aktiver, forpligtelser og egenkapital for perioden.
Anlægsaktiver
Materielle anlægsaktiver28.000 kr.
Anlægsaktiver i alt28.000 kr.
Omsætningsaktiver
Tilgodehavender i alt33.742 kr.
Likvide beholdninger191.350 kr.
Omsætningsaktiver i alt225.092 kr.
Aktiver
Aktiver i alt253.092 kr.
Egenkapital
Selskabskapital50.000 kr.
Overført resultat111.245 kr.
Reserver0 kr.
Udbytte0 kr.
Egenkapital i alt161.245 kr.
Hensættelser
Udskudte skatteforpligtelser1 kr.
Andre hensættelser0 kr.
Hensættelser i alt1 kr.
Langfristede forpligtelser
Anden langfristet gæld0 kr.
Langfristede forpligtelser i alt0 kr.
Kortfristede forpligtelser
Anden kortfristet gæld91.845 kr.
Skyldig selskabsskat1 kr.
Kortfristede forpligtelser i alt91.846 kr.
Forpligtelser
Forpligtelser i alt91.846 kr.
Passiver
Passiver i alt253.092 kr.
- Balancekonsistens