CA
Årsrapport 2012
Rapportoverblik
Nøgletal
Omsætning1.913.366 kr.
Resultat32.778 kr.
EBITDA690.052 kr.
AnsatteIkke angivet
Resultatopgørelse
Alle poster inklusiv valideringsstatus.
Bruttoresultat
Omsætning
1.913.366 kr.
Vareforbrug
0 kr.
Bruttofortjeneste
1.913.366 kr.
Kapacitetsomkostninger
Personaleomkostninger
-690.052 kr.
Andre driftsomkostninger
1.913.366 kr.
EBITDA
690.052 kr.
Af- og nedskrivninger
Afskrivninger og amortiseringer
0 kr.
EBIT
690.052 kr.
Finansielle poster og skat
Finansielle indtægter
0 kr.
Finansielle omkostninger
0 kr.
Resultat før skat
43.704 kr.
Skat
-10.926 kr.
Årets resultat
32.778 kr.
Balance
Aktiver, forpligtelser og egenkapital for perioden.
Anlægsaktiver
Immaterielle anlægsaktiver0 kr.
Materielle anlægsaktiver30.000 kr.
Finansielle anlægsaktiver0 kr.
Anlægsaktiver i alt30.000 kr.
Omsætningsaktiver
Varebeholdninger0 kr.
Tilgodehavender i alt316.588 kr.
Værdipapirer0 kr.
Likvide beholdninger161.723 kr.
Omsætningsaktiver i alt478.311 kr.
Aktiver
Aktiver i alt508.311 kr.
Egenkapital
Selskabskapital80.000 kr.
Overført resultat43.704 kr.
Reserver-34.045 kr.
Udbytte0 kr.
Egenkapital i alt89.659 kr.
Hensættelser
Udskudte skatteforpligtelser0 kr.
Andre hensættelser0 kr.
Hensættelser i alt0 kr.
Langfristede forpligtelser
Anden langfristet gæld0 kr.
Langfristede forpligtelser i alt0 kr.
Kortfristede forpligtelser
Kortfristede lån0 kr.
Leverandørgæld118.363 kr.
Anden kortfristet gæld300.289 kr.
Skyldig selskabsskat0 kr.
Kortfristede forpligtelser i alt418.652 kr.
Forpligtelser
Forpligtelser i alt418.652 kr.
Passiver
Passiver i alt508.311 kr.
- Balancekonsistens