BB

Årsrapport 2022

Rapportoverblik
VirksomhedBS Bricks ApS
Regnskabsår2022
Periode1/11 - 31/12
Offentliggjort5. jul. 2023
ValutaDKK
Nøgletal
Omsætning328.450 kr.
Resultat54.839 kr.
EBITDA73.932 kr.
AnsatteIkke angivet

Resultatopgørelse

Alle poster inklusiv valideringsstatus.

Bruttoresultat
Omsætning
328.450 kr.
Vareforbrug
118.349 kr.
Bruttofortjeneste
75.811 kr.
Kapacitetsomkostninger
Personaleomkostninger
1.879 kr.
Administrationsomkostninger
134.290 kr.
Andre driftsomkostninger
-134.290 kr.
EBITDA
73.932 kr.
Af- og nedskrivninger
EBIT
73.932 kr.
Finansielle poster og skat
Finansielle omkostninger
3.627 kr.
Resultat før skat
70.305 kr.
Skat
15.466 kr.
Årets resultat
54.839 kr.

Balance

Aktiver, forpligtelser og egenkapital for perioden.

Anlægsaktiver
Anlægsaktiver i alt—
Omsætningsaktiver
Varebeholdninger267.975 kr.
Likvide beholdninger94.496 kr.
Omsætningsaktiver i alt362.471 kr.
Aktiver
Aktiver i alt362.471 kr.
Egenkapital
Selskabskapital40.000 kr.
Overført resultat70.305 kr.
Reserver0 kr.
Udbytte0 kr.
Egenkapital i alt110.305 kr.
Hensættelser
Hensættelser i alt—
Langfristede forpligtelser
Anden langfristet gæld0 kr.
Langfristede forpligtelser i alt0 kr.
Kortfristede forpligtelser
Anden kortfristet gæld252.166 kr.
Kortfristede forpligtelser i alt252.166 kr.
Forpligtelser
Forpligtelser i alt252.166 kr.
Passiver
Passiver i alt362.471 kr.
  • Balancekonsistens